siker

2017.07.25. 08:05

Az Eb-t is megnyerte a junior világbajnok komáromi sporltövő

A komáromi Pekler Zalán aranyérmet nyert Azerbajdzsánban, a bakui sportlövő-Európa-bajnokságon, a juniorok mezőnyében.

Várvizi Tamás

Pekler Zalán (a kép bal oldalán) nyakába aranyérmet akasztottak Azerbajdzsánban

Forrás: MW

Pekler Zalán, a komáromi Finomító SLK remek formában érkezett Azerbajdzsánba, a kisöbű szabadpuska fekvő számában is egészen kiemelkedően teljesített a fiatal komáromi versenyző: az alapversenyben 621,1 kört lőtt, amivel csaknem négy körrel volt jobb a másodiknál, majd a finálét 250,6 körös juniorvilágcsúccsal nyerte meg.

Pekler Zalánnak az idei nyár eddig igencsak eredményes: a junior sportlövő világbajnokságon a győztes, világcsúcsot döntő magyar csapat tagja volt, csapattársával, Vas Péterrel együtt.