Sport

2011.05.07. 22:16

Meglepetés győzelmet aratott az FC Tatabánya

A középmezőnyhöz tartozó FC Tatabánya nagy meglepetésre kiütötte az eddigi listavezető Videoton-Puskás Akadémia csapatát. A Bányász 3-0-ra győzött.

H. K.

Labdarúgó NB II., Nyugati csoport – 25. forduló

Tatabánya – Videoton II. 3-0 (1-0)

Tatabánya, 350 néző, vezette: Karakó (Kovács P., Kóbor).

Enternet-FC Tatabánya: Dombai A. – Almási, Farkas V., Simkó, Megyesi – Tóth Z. (Dombai V., 70.), Kovács I., Vass, Deme – Bozsik (Solymos, 88.), Farkas J. (Szabó R., 88.). Vezetőedző: P. Nagy László.

Videoton-Puskás Akadémia: Somodi – Margitics, Vaszicsku G. (Máté, 56.), Papucsk, Farkas N. – Soós, Fejes, Gyurcsó, Móri – Babos, Olasz. Vezetőedző: Hartyáni Gábor.

Gólszerző: Tóth Z. (31.), Farkas J. (65., 87.).

Sárga lap: Tóth Z. (31.), Farkas V. (34.), Dombai V. (84.), illetve Farkas N. (55.), Soós (63.), Papucsek (75.).

Kiállítva: Olasz (73.).

Az első húsz perc inkább Hartyáni Gábor legénységéé volt, több helyzetet dolgoztak ki. A 31. percben aztán vezetést szereztek a házigazdák, Farkas János beadásából Tóth Zoltán bombázott a Videoton hálójába, 1-0.

A nagy gólörömben a csapat „Bubuja” még a pólóját is elhajította, ezért sárga lapot kapott. Ettől kezdve a hazaiak elhitték, hogy van esélyük a felcsútiak ellen.

A második félidőben sem tétlenkedett a Bányász, az öt meccses eltiltása után újra pályára lépő Farkas János a 65. percben megszerezte a Tatabánya második találatát, 2-0.

A vendégek a 73. percben még rosszabb helyzetbe kerültek, szövegelésért azonnal kiállította a játékvezető Olasz Dénest.
A vége előtt nem sokkal, a 87. percben Farkas János duplázott, és ezzel beállította a végeredményt, 3-0.

P. Nagy László: – Nagyon jó csapatot győztünk le, jó játékkal és szép gólokkal. Megint sok gondunk volt a héten, sérülések, betegségek és eltiltások hátráltatták a felkészülésünket. Le kalappal a fiúk előtt!

Hartyáni Gábor: – Szégyenletes produkciót nyújtottunk. Személy szerint én szégyellem magam. Remélem, hogy a játékosok is!

További eredmények: Budaörs – Pécs 0-4, Bp. Honvéd II. – Kaposvölgye 3-1, Győri ETO II. – Ajka 3-1, Veszprém – Gyirmót 0-1, Kozármisleny – Ferencváros II. 2-1. A Szigetszentmiklós – BKV Előre és a Barcs – Baja összecsapást ma 17.30 órától rendezik.

Kiállítva: Olasz (73.). -->