Győzelemmel zárták az alapszakaszt a dági röplabdások

Ezzel a győzelemmel a bajnokság második helyén áll a gárda.

Petrik József

Fotó: Z. I.

Annak ellenére, hogy a Tisza-parti együttes volt a pályaválasztó, a mérkőzést mégis Dágon vívták. Ezt a találkozót jövő januárból hozták előre, és ezzel a meccsel a megyebeli gárda be is fejezte az alapszakaszt. Az év végi, úgymond "kiengedős" hangulatban játszottak a házigazdák, ennek ellenére úgy tűnt, simán hozza a találkozót a Zirigh-legénység.

A harmadik felvonásban azonban mind nyitásfogadásban, mind támadásban gyengélkedett a hazai alakulat, így némi meglepetésre szépítettek a lelkes szolnokiak. Ez a produkció pedig a becsületükre vált, hiszen bizonyították, hogy nem adták fel a mérkőzést.

Aztán a negyedik szettben már nem kegyelmezett a Dág, és végül simán  húzta be a győzelemért járó három pontot. A DKSE 23 pontjával jelenleg a második helyen áll a bajnokságban, igaz, mindegyik közvetlen riválisuk kevesebb meccset játszott, így még változhat a tabella.

Zirigh Balázs, Dág KSE vezetőedzője: – Ez a meccs kísértetiesen hasonlított a két csapat első összecsapására, amikor ugyanilyen simán vezettünk, a végén pedig megszenvedtünk a sikerért, mert túl korán kiengedtünk. Most is megvolt a lehetőségünk, hogy három játszma után lezárjuk a küzdelmet, végül „csak” a negyedikre sikerült.

Röplabda, NB I. Liga, férfi, 13. forduló
Szolnoki RK–Dág KSE 1:3 (-11, -18, 34, -22)
Dág, 100 néző, vezette: Takács Á., Varga A.
DKSE: Majer, Nagy P., Sow, Oláh B.., Krupánszki, Flachner D. Csere: Farkas R., Czibula (liberók), Kun, Czobor. Edző: Zirigh Balázs.
A mérkőzés alakulása: 1. játszma: 3-4, 7-12, 10-19, 11-24; 2. játszma: 7-8, 10-12, 17-20, 18-24; 3. játszma: 6-11, 14-19, 18-22, 23-24, 28-28, 31-32, 35-34; 4. játszma: 5-8, 9-12, 16-19, 19-21, 22-24. P. J.