Az egyik legjobb csapat ellen nyertek játszmát a dági fiúk a Magyar Kupán

Címkék#dági se

Magának a játékosoknak a legnagyobb meglepetésére, ismét sikerült játszmát nyerniük a magyar klubcsapatok egyik legjobbja, a Pénzügyőr SE ellen.

P. J.

Fotó: Zantleitner Ingrid

Az első mérkőzésen, Dorogon a dágiak óriási meglepetésre szettet raboltak az ország legjobb formában lévő csapatától, amely az Extraliga abszolút favoritja, miközben a Dág KSE az NB I. Ligában szerepel. A hétvégén aztán a fővárosban ismételte meg ezt a csodát a megyebeli együttes, amely betegeskedő edzője, Zirigh Balázs nélkül volt kénytelen pályára lépni. A vendégbravúr értékét tovább növeli, hogy a budapesti gárda az elmúlt egy hónapban senkivel szemben nem veszített játszmát, csak DKSE ellen. A vendégek abszolút emelt fővel búcsúzhattak el a kupától.

Forrás: Zantleitner Ingrid / 24 Óra

– Fantasztikusan játszottunk az ország legjobb együttese ellen, jelenleg a Pénzügyőr SE a legjobb formában lévő magyar klubcsapat. Büszkék vagyunk a nyolcaddöntőben ellenük elért eredményre – mondta el Zirigh Balázs.

Röplabda, Magyar Kupa, férfi, nyolcaddöntő, visszavágó

Pénzügyőr SE–Dág KSE 3:1 (21, -20, 15, 12)

Budapest, 150 néző, vezette: Árpás K. E., Hóbor B.

Dág: Bakóczy, Kun, Sow, Oláh B., Kara, Flachner, Bene (liberó). Csere: Balázs B., Majer.

Megbízott edző: Molnár János.

Az eredmény alakulása: 1. játszma: 4-4, 9-7, 15-11, 22-19, 24-21; második játszma: 4-3, 6-13, 8-15, 16-21, 20-24; harmadik játszma: 4-4, 9-7, 13-11, 20-14, 24-15; negyedik játszma: 1-4, 8-9, 14-10, 24-12.

Továbbjutott: Pénzügyőr SE, kettős győzelemmel (6:2).