Úszó Eb

2024.06.21. 20:44

Jackl Vivien megcsinálta! Olimpiai szinttel aranyérmes 1500 gyorson

Aranyérmet szerzett a tatabányai szupertini, Jackl Vivien 1500 gyorson a Szerbiában zajló nagymedencés úszó Európa-bajnokságon pénteken.

Jackl Vivien olimpiai szintes idővel szerezte meg az első helyet 1500 méter gyorson pénteken Belgrádban, élete első nagymedencés Európa-bajnokságán – közölte az MTI.

A tatabányai csodaúszó ezzel a magyar úszósport 100. egyéni Eb-aranyát zsebelte be, a 400 méteres vegyes úszásban nyert ezüstérme után pedig saját maga második érmét szerezte a kontinenstornán. A péntek esti döntőben 16:06.37-es idővel csapott célba, több mint 9 másodpercet verve ezzel a második helyen beérő német Celine Riederre. A másik magyar induló, Mihályvári-Farkas Viktória végül a negyedik helyen ért be.