Óriási fölényben játszottak

2024.06.30. 20:30

Lehengerlő teljesítménnyel gázoltak át a spanyolok Georgián

A labdarúgó Európa-bajnokság nyolcaddöntőjében a torna meglepetéscsapatát, Georgiát simán kiütötte Spanyolország öngól után felállva.

Kvanduk Bence

Nico Williamsra nincs ellenszere Georgiának

Fotó: Kirill KUDRYAVTSEV / AFP

Labdarúgó Európa-bajnokság
Nyolcaddöntő
SPANYOLORSZÁG–GEORGIA 4–1 (1–1)
Köln, RheinEnergieStadion, 42 233 néző. Vezette: Francois Letexier (francia).
SPANYOLORSZÁG: U. Simon – Carvajal (Navas, 81.), Le Normand, Laporte, Cucurella (Grimaldo, 66.) – Pedri (Olmo, 52.), Rodri, Fabian Ruiz (Merino, 81.) – Yamal, Morata (Oyarzabal, 66.), Nico Williams. Szövetségi kapitány: Luis de la Fuente.
GEORGIA: Mamardashvili – Kakabadze, Gvelesiani (Kvekveskiri, 79.), Kashia, Dvali, Lochoshvili (Tsitaishvili, 63.) – Chakvetadze (Davitashvili, 63.), Kiteishvili (Altunashvili, 41.), Kochorashvili – Mikautadze (Zivzivadze, 79.), Kvaratskhelia. Szövetségi kapitány: Willy Sagnol.
Gólszerző: Rodri (39.), F. Ruiz (51.), N. Williams (75.), Olmo (83.), ill. Le Normand (18. – öngól)

ÖSSZEFOGLALÓ

Az első pillanatoktól kezdve hatalmas fölényben játszottak a spanyolok Georgia ellen, míg az Európa-bajnokság meglepetéscsapata próbálta túlélni az ellenfél rohamait. Mamadrashvili viszont remekelt, s amit kellett hárított. A spanyolok számára a 18. percben jött a hideg zuhany. Egy kontra végén Kakabadze beadása Le Normand combjáról a saját kapujába pattant.

Ettől a meccs képe nem változott. A La Furia Roja odaszegezte kapujához a grúzokat, s csak idő kérdése volt, hogy egy lövésre mikor nem ér majd le Mamardashvili. Ez a pillanat a 39. percben jött el, amikor Rodri tizenhat méterről a bal alsóba vágta a labdát.

A szünetet követően tartotta a lendületét a spanyol válogatott, s az 51. percben egy jobbról érkező Yamal beadást követően Fabian Ruiz megszerezte a vezetést is.

A spanyolok azonban nem álltak le a vezetés tudatában sem, minden szurkolót szerettek volna kiszolgálni, s  záporoztak a lövések a georgiai kapura. A 75. percben aztán már a háló is rezgett ismét. Nico Williams egy parádés testcsellel verte meg védőjét, majd jobbal tizenhárom méterről gyönyörűen lőtte ki a jobb felsőt.

A társ találata után a 16 éves Yamal is nagyon szeretett volna betalálni, viszont így sokszor túl vállalta magát. A negyedik találat nem is tőle jött, hanem a csereként beálló Olmótól, aki Oyarzabaltól kapott labdát a tizenhatos előterében, egy csodás labdaátvétel után pedig a jobb alsóba gurított.

Ezzel a spanyol válogatott továbbra is makulátlanul menetel a kontinenstornán, míg Georgiának búcsúznia kellett.

PERCRŐL PERCRE

Köszöntjük kedves olvasóinkat! Meglátjuk, mire megy egymás ellen Spanyolország és Georgia.

90+4. perc: Vége a mérkőzésnek! Köszönjük, hogy velünk szurkoltak!

83. perc: GÓÓÓL! Ott a negyedik spanyol találat is! Egy eladott labdát követően Oyarzabal készített le Olmo elé, aki egy remek labdaátvételt követően lőtt a kapu jobb oldalába. 4–1

83. perc: Yamal szólózott, de mellé lőtt.

81. perc: Cseréltek a spanyolok! Fabian Ruizt és Carvajalt Merino és Navas váltotta.

80. perc: Yamal került nagy helyzetbe, de éles szögből Mamardashvilibe lőtt.

79. perc: Kettőt cseréltek a georgiaiak! Gelesiani és Mikautze ment le, Zivzivadze és Kvekveskiri érkezett.

77. perc: Nico Williams hozta helyzetbe Olmót, de a középpályás lövése gyenge volt.

75. perc: GÓÓÓÓL! Ott a harmadik spanyol találat! Nico Williams csinált egy pazar ütemcselt balra a tizenhatoson kívül, majd jobbal felvarrta a jobb felsőbe a labdát! Óriási találat! 3–1

74. perc: Yamal balról érkező lapos beadását Gvelesiani sodorta a kapuba, de a fiatal spanyol már lesen kapta a labdát.

71. perc: Sárga lap! Davitashvili rántotta le Olmót.

66. perc: Kettőt cseréltek a spanyolok! Cucurellát és Moratát Grimaldo és Oyarzabal váltotta.

63. perc: Kettőt cseréltek a georgiaiak! Lochoshvili és Chalvetadze ment le, Tsitaihvili és Davitashvili érkezett.

63. perc: Yamal kapott remek helyen labdát, de 13 méterről mellé gurított két védő közt.

52. perc: Yamal próbálkozott 16 méterről, a bal alsót vette célba, de nem volt elég pontos.

52. perc: Cseréltek a spanyolok! Pedrit Olmo váltotta.

51. perc: GÓÓÓÓL! Vezet Spanyolország! Yamal ívelte az ötös bal sarkára jobbról a labdát, amit Fabian Ruiz fejelt a kapuba. 2–1

50. perc: A 17 méterről, középről elvégzett szabadrúgást Yamal a kapu jobb oldala felé lőtte, de Mamardashvili védett.

48. perc: Kvaratskhelia saját térfeléről próbálta meglepni Unai Simont, de centikkel elvétette a kaput.

46. perc: Folytatódott a mérkőzés! Nem volt csere a szünetben.

45+3. perc: Vége az első félidőnek!

44. perc: Sárga lap! Morata taposta meg ellenfelét.

41. perc: Kényszerű csere Georgiánál! Kiteishvili helyett Altunashvili érkezett.

39. perc: GÓÓÓÓL! Egyenlít Spanyolország! Rodri 16 méterről iszonyatos erővel lőtt a bal alsóba. 1–1

37. perc: Nico Williams lőtt laposan éles szögből, de Mamardashvili leért.

35. perc: Cucurella lőtt 23 méterről, balról a bal alsó felé, de Mamardashvili óriásit védett.

27. perc: Pedri lőtt 16 méterről, de elkerülte a kísérlete a jobb felsőt.

22. perc: Mamardashvili védett óriásit Fabian Ruiz átlövésénél.

18. perc: Öngól! Vezet Georgia! Kakabadze jobbról érkező beadása Le Normand combjáról pattant a hálóba. 0–1

16. perc: Egy szabadrúgást követően Laporte fejelt, de nem talált kaput.

10. perc: Egy bal oldali szögletet követően Mamardashvilinek kellett bravúrral védenie Carvajal fejesét.

5. perc: Yamal indult meg a jobb oldalon, Carvajal elé tette a labdát, aki kapásból centerezett laposan. Középen Pedri becsúszva lőtt kapura, de Mamardashvili védett.

1. perc: Elkezdődött a találkozó! A pirosban játszó spanyolok indították útjára a labdát! Georgia fehérben szerepel.

20:47 – Nem variáltak a grúzok

Willy Sagnol úgy döntött, ugyanazt a kezdőt küldi pályára, mint Portugália ellen.

20:44 – A spanyolok az első két meccs kezdőjét hozzák újra

Az utolsó csoportmeccshez képest rengeteget változtatott a spanyol szövetségi kapitány, hiszen most újra az A kerettel vág neki a találkozónak.