A ráadásban jött a dráma

2024.06.18. 20:30

Nem bírták végig Portugália nyomását a hősiesen védekező csehek

Drámai hajrában szerezte meg Portugália a három pontot a hősiesen védekező, s korábban vezető Csehország ellen a labdarúgó Európa-bajnokság csoportköre 1. fordulójának utolsó meccsén.

Kvanduk Bence

Conceicao első labdaérintése gólt eredményezett

Fotó: PATRICIA DE MELO MOREIRA / AFP

Labdarúgó Európa-bajnokság
F csoport, 1. forduló
PORTUGÁLIA–CSEHORSZÁG 2–1 (0–0)
Lipcse, Signal Iduna Park. Vezette: Marco Guida (olasz).
PORTUGÁLIA: Costa – Dalot (Inacio, 63.), Pepe, Dias – Cancelo (Semedo, 90.), Bernardo Silva, Bruno Fernandes, Vitinha (Conceicao, 90.), Nuno Mendes (P. Neto, 90.) – C. Ronaldo, Rafael Leao (Diogo Jota, 63.). Szövetségi kapitány: Roberto Martinez.
CSEHORSZÁG: Stanek – Holes (Chory, 90+3.), Hranac, Krejci – Coufal, Sulc (Sevcik, 79.), Soucek, Provod (Barak, 79.), Doudera – Kuchta (Lingr, 60.), Schick (Chytil, 60.). Szövetségi kapitány: Ivan Hasek.
Gólszerző: Hranac (69. – öngól), Conceicao (90+2.), ill. Provod (62.).

ÖSSZEFOGLALÓ

Szinte az első perctől kezdve egykapuzott Portugália a csehek ellen, Holesék viszont hősiesen tartották a frontot, s igazán nagy ziccerig nem engedték ellenfelüket. Bruno Fernandesnek, Rafael Leaónak is inkább távolabbi kísérletei voltak. Egy Cristiano Ronaldo és egy Vitinha kísérlet volt csak a büntetőterületen belülről, de ott is blokkoltak a védők, vagy Stanek védett.

Csendre intette Provod a portugálokat
Fotó: Christophe SIMON / AFP

A fordulást követően egy kicsit kiengedett a Portugál szorítás, de a 60. percben még Bernardo Silva kapott egy káprázatos labdát, amiből megszerezhette volna talán a vezetést, ha nem Cristiano Ronaldót keresi lövés helyett. Csak pillanatok teltek el ezt követőn, s jött a gól is, azonban a másik oldalon. A portugálok nem tudtak többszöri kísérletre felszabadítani, s Coufal lekészítését Provod 17 méterről jobbról a kapuba lőtte.

Nem tarthatott viszont sokáig a csehek öröme, mert a másik oldalon Nuno Mendes középre fejelt labdáját Stanek úgy ütötte rá Hranac lábára, hogy az a kapuba pattant.

A 87. percben ünnepelhettek ismét a portugálok, de Diogo Jota fejes gólját videózás után érvénytelenítették, mert az előtte kapufát fejelő Cristiano Ronaldo lesen helyezkedett. A három pont mégis az övék lett, mert a nem sokkal korábban pályára lépő két játékos, Pedro Neto és Conceicao összehozta a győztes gólt a ráadásban. Előbbi balról érkező passza egy védőn lassult le annyira két méterre a cseh kaputól, hogy azt utóbbi könnyedén a kapuba vághatta.

PERCRŐL PERCRE

Köszöntjük kedves olvasóinkat! Meglátjuk, mire megy egymással a Cristiano Ronaldóval felálló Portugália és Csehország!

90+5. perc: Vége a mérkőzésnek! Köszönjük a figyelmet!

90+3. perc: Chory érkezett Holes helyére a cseheknél!

90+2. perc: GÓÓÓÓÓL! Megszerzi a vezetést Portugáliának az épp csak beálló Conceicao! Pedro Neto balról érkező lapos beadása átcsorogott egy védő térde alatt, s a megálló labdát a támadónak csak közelről be kellett lőnie. 2–1

90. perc: Hármat is cserélnek a Portugálok! Vitinha, Cancelo és Nuno Mendes helyén Conceicao, Semedo és Pedro Neto érkezett.

88. perc: Nem, még sincs gól! A videobíró úgy látta, Cristiano Ronaldo lesen volt, marad az 1–1.

87. perc: GÓÓÓÓÓÓL! Diogo Jota szerzi meg a vezetést a Portugáloknak! Cristiano Ronaldo kapufára fejelte a labdát, a társ a kipattanót bólintotta a hálóba. 2–1

82. perc: Sevcik került kiváló helyzetbe, de lövését egy védő blokkolni tudta, Soucek ismétlése mellé ment.

79. perc: Kettős cseh csere! Sulc és Provod megy le, Barak és Sevcik érkezik.

69. perc: GÓÓÓÓL! Egyenlít Portugália! Vitinha keresztlabdáját Nuno Mendes fejelte középre szinte az alapvonalról. Stanek ugyan elérte, de Hranac lábáról végül a cseh kapuban kötött ki a labda. 1–1

63. perc: Rögtön cserélnek is kettőt a portugálok. Rafael Leaót Diogo Jota, míg Dalotot Inacio váltja.

62. perc: GÓÓÓÓÓÓÓL! Coufal készített vissza egy labdát 17 méterre a kaputól Provod elé, aki jobbal gyönyörűen tekert a portugál kapuba! 0–1

60. perc: Kettőt cserélnek a csehek. Kuchta és Schick helyére Lingr és Chytil érkezett.

59. perc: Bernardo Silva kapott káprázatos labdát, de túl önzetlen volt, és Cristiano Ronaldo felé tartó centerezését kirúgta egy védő.

58. perc: Stanek könnyedén védte Cristiano Ronaldo veszélyes helyről elvégzett szabadrúgását.

57. perc: Schick kapott sárga lapot egy kemény belépőt követő reklamálásért.

55. perc: Ruben Dias jobbról érkező beadásába tette bele a fejét Cristiano Ronaldo, de Hranac fejéről szögletre pattant a labda.

Portugália–Csehország
Nem tartott ki végig a cseh védelem
Fotó: GABRIEL BOUYS / AFP

47. perc: Dalot cselezett befelé a tizenhatos jobb sarkáról, majd ballal lőtt, de messze elkerülte a kísérlete a kaput.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés! A szünetben egyik csapat sem változtatott.

45+2. perc: Vége az első félidőnek!

45+1. perc: Cristiano Ronaldo fordult kapura a tizenhatoson belül, de lövése nem tréfálta meg Staneket.

39. perc: Sárga lap! Rafael Leao műesésért kapta a meccs első lapját.

Rafael Leaóékkal nem tudják tartani a tempót a csehek
Fotó: HENDRIK SCHMIDT / DPA / DPA PICTURE-ALLIANCE VIA AFP

33. perc: Vitinha kapott jó passzt sarokkal Cristiano Ronaldótól a kapu előtt, de az egyik védő blokkolni tudott.

32. perc: Nagyszerű labdát kapott Bruno Fernandestől Cristiano Ronaldo, de Stanek remekül rontott ki a kapujából, és blokkolta a kísérletet.

26. perc: Bruno Fernandes tette középre a labdát a jobb oldalról, de Rafael Leao centikkel lecsúszott róla.

24. perc: Bruno Fernandes 23 méterről balról próbálkozott, de egy védőről a kapu fölé pattant a labda.

22. perc: Ruben Dias próbálkozott tizennyolc méterről, de lövése az alapvonalon túlra pattant egy bevetődő cseh játékosról.

17. perc: Nuno Mendes unta meg a körbe adogatást, és húsz méterről, balról lőtt, de megcsúszhatott a vizes füvön, mert kísérlete méterekkel ment a bal felső fölé.

8. perc: Rafeael Leao adta be a labdát nehéz helyzetből, de Cristiano Ronaldo fejese elment a kapu mellett.

1. perc: Kezdődik a találkozó! A pirosban játszó portugálok indították útjára a labdát. A csehek tiszta fehérben játszanak.

20:34 – Befutott korábban a portugálok busza

20:32 – A csehek mezei már a helyükön

20:27 – A szelfik elkészültek, az autogramok a mezekre kerültek

20:22 – A portugál szurkolók is remek hangulatot tudnak csinálni