Szezonbeli második bajnokiját is elveszítette Váradi Kornél csapata.

Kosárlabda, NB I. A, férfi, a 3. fordulóból előrehozott mérkőzésen

NHK-Szolnoki Olajbányász–MVM-OSE Lions 78–71 (18–16, 23–26, 19–16, 18–13)

Szolnok, 1500 néző, vezette: Földházi T. P., Dr. Mészáros B., Nyilas I.

Szolnok: Jovanovics 21/3, Lewis 17, Pallai 5/3, Szubotics 12, Aimaq 8. Csere: Rudner, Krnjajszki 9/3, Peringer 4, Lukács 2. Vezetőedző: Oliver Vidin.

Oroszlány: Burton 11, Ruják 2, Carter Jr. 18/9, Kenics 21/12, Dickerson 12. Csere: Illés, Csuti 5/3, Szabadfi 2, Takács. Vezetőedző: Váradi Kornél.

Kipontozódott: Aimaq (38.).

Az eredmény alakulása: 2. perc: 0–2, 5. p.: 7–4, 8. p.: 11–13, 11. p.: 23–16, 13. p.: 23–22, 16. p.: 33–33, 21. p.: 41–44, 24. p.: 46–49, 27. p.: 58–52, 31. p.: 60–61, 35. p.: 64–64, 38. p.: 72–64.

A bajnokságot egy Pécsen elszenvedett vereséggel kezdő Oroszlány az előző szezonban bajnoki ezüst- és kupaaranyat nyerő, a Kecskemét ellen sikeres rajtot vevő Szolnokhoz látogatott. A mérkőzést az Olajbányász nemzetközi kupakötelezettsége miatt hozták korábbra.

A találkozó elején mindkét csapat sokat hibázott, így viszonylag kevés kosár született. A második negyedtől mindkét oldalon feljavult a támadójáték, a Lions pedig abszolút versenyben volt a hazai gárdával, sőt, a félidőt Dickerson kosarának köszönhetően egypontos előnnyel zárta.

A harmadik negyedben felváltva vezettek a csapatok, és ugyan a Szolnok egyszer megugrott hat ponttal, de az OSE Csuti, majd Carter Jr. tripláival azonnal egyenlíteni tudott. A zárónegyednek egypontos hazai vezetésről vágtak neki a felek. Az Oroszlány itt 64-64-ig tartotta magát, a találkozó végére azonban elfáradt a vendégegyüttes és az idegenlégiósok egyéni játéka sem vezetett eredményre. A remekül játszó Jovanovics vezette Szolnok ezt kihasználva 10 ponttal is elhúzott és végül megnyerte a mérkőzést.