Helyi sport

10 órája

A TSC a hiányzók ellenére is szépen helyt állt az atlétikai csapatbajnokságon:

Nem fogadta kegyeibe az időjárás a honi atlétikasport legjobbjait az elmúlt hétvégén Budapesten megrendezett csapatbajnokságon. A TSC Geotech csapata a 13. helyen zárt a szabadtéri idényzáró viadalon.

Luter Márk

A mögöttünk hagyott hétvégén rendkívül mostoha és lehangoló időjárási körülmények között rendezték meg az idei atlétikai csapatbajnokságot a Lantos Mihály Sportközpontban. A három divízióban negyvenhat klub mérte össze tudását az MTK-pályán. A divíziók külön versenyeztek minden versenyszámban. A TSC Geotech csapata tartalékosan felállva a még éppen bent maradást érő tizenharmadik helyen végzett, így jövőre is az A-divízióban versenyezhet.

Rózsahegyi Bori is segítette a TSC csapatát
Rózsahegyi Bori távolugrásban elért negyedik helyezéssel segítette a TSC csapatát
Forrás: Magyar Atlétika - Hungarian Athletics/Facebook

A TSC atlétái két győzelmet és négy dobogós helyezést szállítottak

A Tatabányai Sport Club ezúttal is az első osztályban szerepelt. Már a nevezések összeállításánál látszott, hogy az idei csapat nem lesz annyira ütőképes, mint az előző évben, amikor a nyolcadik helyen zárt az egyesület. Ezúttal tizenheten szálltak harcba a minél jobb eredményekért.

Gerics Roland a csúszós pályán megrendezett távolugrásban és hármasugrásban egyaránt győzött, továbbá 200 méteren is eredményes volt: 36 pontjával a csapat legeredményesebb versenyzője lett.

A fedett pályás vb-döntős Lesti Diana az idei legjobbját teljesítő párizsi olimpikon Bánhidi-Farkas Petra mögött másodikként zárt a mostoha körülmények között megrendezett viadalon. Rózsahegyi Bori negyedik-, és Molnár Viktória nyolcadik helyezése is értékes pontokat hozott a konyhára. Dia és Bori a helyezési pontszám felett a kiemelkedő teljesítménye miatt úgynevezett erőpontokat is szerzett.

Luterán Petra ezúttal „régi-új” versenyszámában tündökölt

A paralimpiai ezüstérmes Luterán Petra végre kipróbálhatta a magasugrást, melyben a remeknek számító harmadik lett az épek között, megelőzve húgát, a júliusi székesfehérvári Gyulai Memorial egynapos viadalon önkéntesként dolgozó Fannit.

Mint ismert, ez a versenyszám Petra kategóriájában nem szerepel a paralimpián, így különösebben nem is készült rá ebben az évben.

Távolugrásban majd fél méterrel elmaradt a Párizsban elért karrierje legjobbjától, mellyel ezúttal a 12. lett.

Az elmúlt hétvége értékelése

A csapat legsikeresebb versenyzői közé tartozik továbbá a júniusi római Európa-bajnokságon a 4x400 méteres váltóval döntős és országos csúcsot futó sprinter, Wahl Zoltán három különböző számban jelentős pontmennyiséggel segítette a csapatot.

Wahl Zoltán mindhárom sprintszámban az élmezőnyben zárt

A sprinterszámban jeleskedő Füleky Dorottya két számban, 200 és 400 méteren gyűjtött sok pontot.

– Tényleg mondhatom, hogy ez a maroknyi csapat foggal körömmel küzdött a bent maradásért. 50 lehetséges nevezést enged a viadal szabályzata, nekünk végül 30 rajthoz állásunk volt – fogalmazott Reichnach Ferenc, a TSC vezetőedzője.

A szakvezető hozzátette, hogy a csapat helyzetét tovább rontotta, hogy az utolsó pillanatban olyan versenyzőnk jelentettek sérülést, egészségügyi problémát, egyéb akadályoztatást, akikben előzetesen sok pont rejlett.

A párizsi olimpiai kabalafigura is előkerült

– Az eredmények utólagos kiértékelésénél látszik, hogy ez minimum 100 pont deficittel járt. 246 pontot szereztünk, ezzel a 13. helyen végeztünk. A teljes csapattal, 346 ponttal az előző évhez hasonlóan idén is az előkelőnek számító 8. helyen zárhattunk volna. Így igazán csak annak örülhetünk, hogy jövőre is a legmagasabb osztályban indulhat együttesünk. Minden rajthoz álló versenyzőnek köszönöm a teljesítményét. Kivétel nélkül mindenki dicséretet érdemel – zárta gondolatait a szakember.