Fotó: Flajsz Peter

Kézilabda, NB I. B, férfi, 13. forduló

Tatai AC–Mezőkövesdi KKFT 26-30 (13-18)

Tata, 130 néző, vezette: Hornyik Zs., Zörgő R.

Tata: Hermann – Kiss 1, Valler, Gajdos 1, Kreisz 4, Vass 4/4, Sárosi 2. Csere: Hajós (kapus), Katus, Körtélyesi, Schekk 6, Krancz, Tass 1, Molnár 2, Zatureczki 4, Kretz 1. Vezetőedző: Márton Ádám.

Hétméteresek: 4/4, illetve 1/1.

Kiállítások: 8, illetve 2 perc.

Az eredmény alakulása: 7. perc: 4-3, 11. p.: 4-7, 20. p.: 10-11, 26. p.: 13-15, 36. p.: 16-19, 43. p.: 19-21, 51. p.: 23-24, 59. p.: 25-29.

A 15., utolsó előtti helyen álló Tata az első félidőben jól tartotta magát a dobogóért küzdő borsodiakkal szemben, azonban a játékrész végén ziccereket hagyott ki, amit a Mezőkövesd kihasznált és a szünetre elhúzott öt góllal. A második félidőben felzárkózott a TAC, az egyenlítésre is volt lehetősége, a sorsdöntő szituációkban azonban ismét jöttek a hibák és ezzel végül a vereség. A nemrégiben kinevezett Márton Ádám irányításával először nem nyert a tatai csapat.

Márton Ádám: – A várakozásoknak megfelelően nem voltunk a legjobb állapotban, mivel betegségek miatt keveset edzettünk a héten. Bár a védekezésünk nem volt az igazi, volt tartása a csapatnak és láttam pozitív dolgokat. Ha ezeket tovább tudjuk vinni és többet tudunk edzeni, bizakodóak lehetünk a jövőre nézve.