A második félidei visszaesés sem befolyásolta a tataiak győzelmét.

Kreisz Márk és a Tatai AC bravúros győzelmet aratott

Fotó: Flajsz Peter

Kézilabda, NB I. B, férfi, 14. forduló

Tatai AC–Budai Farkasok-Rév 26–24 (15–10)

Tata, 120 néző, vezette: Paska D., Vastag S.

Tata: Hermann – Kretz 4, Schekk 9, Gajdos 1, Kreisz 1, Tass 3, Zatureczki 1. Csere: Hajós (kapus), Katus, Sárosi, Vass 3/3, Körtélyesi 1, Valler 1, Krancz, Kiss 1, Molnár 1. Vezetőedző: Márton Ádám.

Hétméteresek: 3/3, illetve 4/4.

Kiállítások: 12, illetve 14 perc.

Kizárva: Gajdos (27.).

Az eredmény alakulása: 10. p.: 4–1, 14. p.: 7–3, 24. p.: 12–8, 31. p.: 16–10, 41. p.: 21–15, 54. p.: 23–22.

Nem a 15., utolsó előtti helyen álló Tata volt a mérkőzés esélyese a középmezőnyhöz tartozó fővárosi alakulat ellen, azonban a TAC az első félidőben összeszedetten, az ellenfél átlövőit elbátortalanítva, belső négyesét semlegesítve és gyorsan visszarendeződve védekezett, támadásban pedig gyors indításokból szerzett gólokkal és felállt fal ellen is eredményesen játszva ötgólos előnyt szerzett. A kemény védekezésnek azonban ára volt, Gajdos Dánielt már az első félidőben megkapta harmadik kétperces kiállítását.

A második félidő közepétől a TAC kezdett elfogyni, az ellenfél feljött egy gólra, azonban a házigazda jó kapusteljesítménnyel és kulcspillanatokban lőtt gólokkal végül megnyerte a végére izgalmassá váló összecsapást. Márton Ádám alakulata maradt a 15. helyen, de már csak egy pont a hátránya az előtte álló csapatokkal szemben.

Márton Ádám: – Gratulálok a csapatnak, fegyelmezett játékkal, kiemelkedő védekezéssel és kapusteljesítménnyel sikerült megnyerni a mérkőzést. A mérkőzés végére elfáradtunk, de a kezdőcsapat visszahozatalával sikerült itthon tartanunk a két pontot.