kézilabda

2018.09.29. 21:00

Kimenekült a farkasodúból a Tata, megnyerte a meccset

A Budai Farkasok elleni meccsen 2 gólos előnnyel nyert a TAC. Ezzel értékes győzelmet könyvelhet el a Tata.

Vá. T.

Bajnoki mérkőzésen támad a Tatai AC férfi kézilabda csapata, miközben már őket is „támadják”

A Tatai AC az újonccsapat budaörsieknél vendégeskedett szombaton, és szoros meccsel, de két gólos előnnyel megnyerte a mérkőzést. A riválisnak nem ment rosszul az első két fordulóban, egy győzelmet és egy döntetlent tudott felmutatni, szemben a TAC egy győzelem-egy vereség mérlegével.

Az első félidőben öt góllal is elhúzott a házigazdáktól a tatai csapat, de harminc perc után mégis döntetlen állt az eredményjelző táblán. A második játékrészben összeállt a vendégek védekezése, és ha nem is könnyen, de elhozták az igen fontos két pontot.

Külön kiemelendő Schekk András és Harsányi Gergely gólerős játéka, ketten együtt 15 gólt szereztek. A TAC a következő bajnokiját október 6-án, szombaton 14 órától az élmezőnyben szereplő Balatonfüredi KSE U21-es együttese ellen vívja majd.

Sibalin Jakab elégedetten konstatálta: – Ha a megbeszéltek szerint játszunk, ez történik. Gratulálok a csapatomnak!

Férfi kézilabda NB I. B., Nyugati csoport, 3. forduló

Budai Farkasok – Tatai AC 22-24 (13-13)

Budaörs, 110 néző, vezette: Csányi T., Drinóczi B.

Tatai AC: Deményi – Benis 1, Harsányi 8, Báthori, Bagi 1, Schekk 7, Mizsér 1. Csere: Sarmon (k.), Halász, Fekete, Györfi 5, Boros 1, Venczel, Steczina. Vezetőedző: Sibalin Jakab.

Hétméteresek: 5/5, illetve 8/6.

Kiállítások: 12 perc, illetve 18 perc.

Az eredmény alakulása: 10. perc: 5-5, 20. p.: 6-11, 40. p.: 14-17, 50. p.: 17-20.

(Főoldali kép: 24 Óra)