„Csúcson van” a kórházban ápoltak száma Komárom-Esztergomban

Négy megyében, köztük Komárom-Esztergomban is elkezdődött az egészségügy átszervezését a nagyon magas kórházi betegszám miatt.

Kemma.hu/MTI

Budapest, 2020. június 4. Krasznai Erika ápoló védőfelszerelésben egy beteg pulzusát méri a koronavírussal fertőzött betegek fogadására kialakított Covid Ortopéd-Traumatológiai Osztályon a fővárosi Szent János Kórházban 2020. június 4-én. MTI/Balogh Zoltán

Forrás: MTI

Fotó: Balogh Zoltán

– Már ötszáz egészségügyi szakon tanuló, illetve ilyen végzettségű önkéntes jelentkezett a koronavírus-járvány elleni védekezés segítésére az Országos Kórházi Főigazgatóság hétfőn indított akciójában – közölte az intézmény főigazgató-helyettese szerdán az M1 aktuális csatornán.

Takács Péter elmondta, hogy az Országos Kórházi Főigazgatóság jogelődje tavaly, az őszi második hullám idején hirdetett a mostanihoz hasonló akciót. Akkor több mint ezren jelentkeztek – emlékeztetett, megjegyezve, hogy az idei első napi adatból kiindulva a jelentkezők száma bőven meghaladhatja a tavalyit. Úgy fogalmazott, hogy a szakképzése szerinti területen mindenki hasznos tud lenni a koronavírus elleni küzdelemben, ezért is várják az orvosok mellett gyógyszerészek, diplomás ápolók és egészségügyi tanulók jelentkezését is a OKF regisztrációs oldalán.

Hangsúlyozta: jó pár területen, főként a „terhelt” északi régióban elkezdtek átszervezéseket az egészségügyben. Győr-Moson-Sopron, Komárom-Esztergom, Szabolcs-Szatmár-Bereg és Nógrád megyében „csúcson van” a kórházban ápoltak száma. Az érintett területeken a rutinos egészségügyi munkatársak végzik majd a fertőzöttek intenzív kórházi ellátását. Az akcióba jelentkezők az átvezényeltek feladatait veszik át, esetenként szakrendelésben, illetve oltópontokon folyó munkában segítenek – tudatta a főigazgató-helyettes.

Müller Cecília országos tisztifőorvos az operatív törzs szerdai sajtótájékoztatóján elmondta, hogy a magyarországi települések 99 százalékát érinti a járvány. A legtöbb fertőzést Budapesten, Pest és Fejér megyében tapasztalták. A legnagyobb ütemben Jász-Nagykun-Szolnok, Békés és Veszprém megyében nőtt a fertőzöttek száma a 11. héten. A fővárosban Győr-Moson-Sopron, Komárom-Esztergom, illetve Pest megyében kissé mérséklődött a járvány terjedésének üteme – ismertette az adatokat.

A tatai Árpád-házi Szent Erzsébet Szakkórház és Rendelőintézetben, ahonnan a fokozódó járványhelyzet miatt március 10-én vezényelték át a szakorvosokat a Szent Borbála Kórházba, továbbra sem lesznek szakrendelések, a sürgős eseteket továbbra is Tatabányán látják el. Ez alól kivétel a labor, a röntgen és a pszichiátriai szakrendelés, amik Tatán maradtak.

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a kemma.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában