2018.09.09. 07:36
Tízen vehették át a kórházban bizonyítványukat
A munka mellett OKJ-s szakképesítést szerzők közül ketten is kitűnő minősítést kaptak.
Tízen vehették át szerdán bizonyítványukat a tatabányai Szent Borbála Kórházban rendezett ünnepélyes „tanévzárón”. Az Európai Unió támogatásával megvalósuló program országosan mintegy 1,9 milliárd forintot biztosított az együttműködésben résztvevő hatvankilenc egészségügyi intézménynek szakdolgozóik képzésére.
A tíz szakdolgozó közül hét tatabányai, két tatai és egy kisbéri hölgy vehetett át emelt szintű ápolói bizonyítványt, amelyet dr. Lőke János főigazgató és Sós Ilona intézményi szakoktató adtak át. Az intézményi szakoktató elmondta, büszke kollégáira, akik sok esetben műszakos beosztásuk mellett, szép eredménnyel végeztek, az „osztályátlag” 3,8 lett. A tatabányai kórházban kihelyezett képzés még 2016-ban kezdődött, az idei év májusában pedig szakvizsgával zárult.
Közülük ketten is kitűnő minősítéssel zártak: Endrész Ágnes és Malacsik Mészáros Márta. Kecskeméti Csilla ápolási igazgató és oktatási koordinátor távollétében Sós Ilona tolmácsolta gratulációját és hozzátette, az ápolóként dolgozó kollégák korábbi tanulmányaikra, tudásukra és szakmai tapasztalatukra építve szerezték meg emelt szintű ápolói képesítésüket, ami presztízsüket, kompetenciájukat és besorolási kérelmüket is pozitívan befolyásolja. A tanfolyamhoz az oktatókat a Szent Borbála Kórház biztosította, akiknek dr. Lőke János mondott köszönetet.
A hallgatók két ütemben, három év helyett huszonkét hónap alatt szerezhették meg szakképesítésüket és vehették át az emelt szintű OKJ-s bizonyítványukat. Az uniós projekt lehetőséget adott az ellátórendszerben dolgozó, de az Országos Képzési Jegyzékben nem szereplő szakképesítéssel rendelkezőknek, akiknek eddig alacsony előmeneteli besorolási kategóriájuk és jövedelmük miatt hátrányos helyzetbe kerültek, hogy OKJ-s képesítést szerezzenek. Így biztosítottá vált számukra a szakmai előmenetel lehetősége az élethosszig tartó tanulás jegyében.
A pályázati támogatás tartalmazta a hallgatók térítésmentes képzését, ingyenes tananyagot, az oktatás munkaidőként elismerését, motivációs ösztöndíjat és a vizsga költségeinek átvállalását.