Fejlesztés

2023.07.23. 09:09

125 milliót kapott a tatabányai okos zongoraszék: már Amerikában is felfigyeltek rá

Péterváry Ádámék okos zongoraszéke már több dizájdíjat is bezsebelt, ráadásul úgy néz ki, komoly nemzetközi érdeklődés közepette léphet a piacra. Elsőként. Eddig ilyesmi ugyanis nem készült a világon.

Kemma.hu

Az okos zongoraszéket a minap a MÜPA-ban is bemutatták

Forrás: Petervary Smart Piano Bench/Facebook

A Hiventures Kockázati Tőkealap-kezelő Zrt. 125 millió forintos befektetéssel támogatta az okos zongoraszéket fejlesztő Péterváry Kft.-t, közölte a Hiventures az MTI-vel. A támogatást a Petervary Smart Piano Bench világpiaci kilátásaival indokolták, az érdeklődés ugyanis a közlemény szerint már most jelentős, számos európai ország mellett az Egyesült Államokban és a Közel-Keleten is vannak lehetséges vásárlók. 

A magyar fejlesztésű zongoraszék rangos nemzetközi elismeréseket is kapott, nemrég elnyerte az olasz A' Design Award and Competition és a London Design Awards díjaitt. A termék belföldön ugyancsak sikeres lehet, hiszen a zongorapiac hazánkban is élénk, évente mintegy 1000 új akusztikus és 2000 új digitális zongorát adnak el, emellett mindkét típusból 1000-1500 használt példány is gazdát cserél - tették hozzá. 

A befektetés segítségével a Péterváry Kft. elkészítette a zongoraszékek két modelljének prototípusát, így már az idén elkezdődhet az értékesítés. De mit is tud a szék? A prémium minőségű, elektromos emelési funkcióval kiegészített változat professzionális koncertekre is alkalmas lesz, az oldalmozgásra képes alapváltozatot otthoni használatra készítették. A mai zongoraszékek ülőlapját csak kézzel lehet állítani, az okos zongoraszék ezért olyan változást hozhat, mint a kerékpároknál a váltó, a zongorázási szokásokat világszerte átalakíthatja.

A minap Péterváry Ádám a MÜPA-ban rendzett Bach 2 Future konferenciát is bemutatta a zongoraszéket. Ahogy arról a Facebookon is beszámoltak, a vezérigazgató számos kérdést kapott az alkalmatossággal kapcsolatban. Az alapító-vezérigazgató egyébként maga is zongoraművész. Az egyik társalapító, dr. Páli Jenő orvosbiológus-agykutató, aki intelligensművégtagot is feltalált már.  

Nyilvános beszámolója alapján a tatabányai Péterváry Zenei Technológia Kft. 2021-ben jött létre, és nyereséget azóta még nem ért el, de a Hiventures szerint az ígéretes saját termék mellett professzionális menedzsmenttel is rendelkezik, így a jövőben világszerte beírhatja magát a zenei történelemkönyvekbe - olvasható a közleményben.

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a kemma.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!