Kosárlabda

3 órája

Fotókon meccs: kiütéses győzelmet aratott az MVM-OSE Lions

A Kecskemét a második félidői elejéig bírta Oroszlányon, aztán hazai örömjáték következett.

Ruják András nagyszerű teljesítménnyel segítette győzelemhez az Oroszlányt

Fotó: Flajsz Peter

Kosárlabda, NB I. A, alapszakasz, férfi, 4. forduló

MVM-OSE Lions–Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 94–62 (20–14, 17–18, 23–12, 34–18)

Oroszlány, Krajnyik "Akác" András Sportcsarnok, 1014 néző, vezette: Cziffra Cs. Zs., Minár L. B., Kapusi G.

Oroszlány: Ruják 19/9, Burton 16, Carter Jr. 9/9, Csuti 15/9, Dickerson 23. Csere: Werner, Illés 9/9, Takács, Szabadfi, Árva-File 3/3, Czermann, Kristyák. Vezetőedző: Váradi Kornél.

Kecskemét: Sinik 2, Wittmann 9/3, Rakicsevics 16/3, Lee 14, Karahodzsics 6. Csere: Ivkovics M. 7/3, Schöll 2, Tóth Barna 3/3, Körmendi, Kelenföldi, Dávid 3/3. Vezetőedző: Ivkovics Sztojan.

Az eredmény alakulása: 1. perc: 0–5, 5. p.: 12–6, 9. p.: 15–14, 13. p.: 25–17, 16. p.: 25–24, 20. p.: 37–28, 21. p.: 37–36, 26. p.: 52–38, 31. p.: 62–44, 35. p.: 75–52, 38. p.: 84–54.

Mestermérleg

Váradi Kornél: – Gratulálok a csapatomnak. Ezúttal egy légióssal kevesebb játszott nálunk, de az elvégzett munka meghozta az eredményét. Az első félidőben nem játszottunk jól, de a másodikban ritmust váltottunk, pontosítottuk a játékunkat, megfelelő volt a helyezkedésünk és a labda is jól ment. Jó volt a dobószázalékunk és kontrolláltuk a lepattanókat, ez volt a győzelem kulcsa. Ruják András igazi vezére volt a csapatnak, de a légiósok mellett a fiatalok is jó teljesítményt nyújtottak.

Ivkovics Sztojan: – Nagyjából 25-30 percig tartottuk magunkat, de míg nekünk nagyon rossz volt a dobószázalékunk, addig az OSE zseniális dobóformát mutatott. Van hová fejlődnünk. Köszönöm a szurkolóknak a remek hangulatot, itt mindig öröm játszani.