MOL Magyar Kupa

2024.08.05. 20:06

Magyar Kupa: továbbjutott a Dorogi FC

Az elmúlt hétvégén az első forduló mérkőzéseivel megkezdődött a labdarúgó MOL Magyar Kupa. Hat vármegyei csapat lépett pályára a nyitányon, csupán a Dorogi FC hagyta el győztesen a játékteret.

Augusztus 3-án, szombaton kezdetét vette a férfi labdarúgó MOL Magyar Kupa első fordulója. A nyitó körben 144 vármegyei és NB III-as csapat mérkőzött meg egymással, a forduló tétje a legjobb 72 közé jutás volt. A párharcok egy mérkőzésen dőltek el, amennyiben a rendes játékidőben nem született döntés, akkor következhetett a kétszer tizenöt perces hosszabbítás. Ha a ráadás után is döntetlen maradt az állás, akkor következett a tizenegyespárbaj.

1-0-s vereséget szenvedett a Komárom (fehér mezben) a Magyar Kupa első fordulójában
Forrás: Komárom Városi Sportegyesület/Facebook

A Magyar Kupa első fordulójában csupán egy vármegyei csapat nyert

A szombati nyitányon két Komárom-Esztergom vármegyei csapat is pályára lépett, az eredmények azonban nem úgy alakultak, ahogyan azt eltervezték.

A Komárom VSE együttese Veszprémbe utazott és a lokális csapattal meccselt, ahol szoros mérkőzést vívott a két csapat. Az első és egyetlen gólt a veszprémiek csapata szerezte az 57. percben, több találat nem született a párharc alatt. A Nyergesújfalu hazai pályán fogadta a Szombathelyi MÁV Haladás VSE-t, utóbbiak nagy fölényt mutattak a hosszabbításban. A rendes játékidő döntetlennel zárult, a 97. percben azonban Jancsó András talált be a hazaiak kapujába. A 110. minutumban egy nyergesi öngól született, hét perccel később pedig az utolsó gólt is berúgta a Szombathely.

Vasárnap a Fejér megyei másodosztályú Bakonycsernye hazai pályán kisebb meglepetésre 1–0-ra legyőzte a vármegyei Sárisápi BSE csapatát, míg a Bábolna kiütéses, 16–1-es vereségbe szaladt bele az egykor szebb napokat is látott NB III-as Sopron ellen. Szűkebb értelemben vett hazánk egyetlen győzelmét a harmadosztályú Dorogi FC szolgáltatta, miután idegenben 5–0-ra legyőzte a szintén Komárom-Esztergomi Lábatlant.

A Dorogi FC fölényes győzelmet aratott Lábatlanban
A Dorogi FC fölényes győzelmet aratott Lábatlanban a Magyar Kupa első fordulójában
Fotó: Zetovics Márió / Forrás: 24 Óra

Az idei kupasorozatban összesen 172 csapat vesz részt, a kiírás legalacsonyabban rangsorolt együttese a Vas vármegyei harmadosztályban játszó Szakonyfalu, azonban a megye I-es Mezőőrs kiütéses, 22–0-s győzelmet mért rá.

Labdarúgás, MOL Magyar Kupa, 1. forduló

Augusztus 3, szombat, 16 óra 30 perc

VSC 2015 Veszprém (NB III) - Komárom VSE (NB III) 1-0 (0-0)
Veszprém, vezette: Gaál Á. (Jakab B., Szabados D.)

Veszprém: Kemenes - Görgényi, Dobsa, Puska (Bakos 79.), Volter (Kószás 61.), Tömösvári (Szűcs 79.), Kiss Á. (Kiss M. 83.), Baldauf, Csepregi, Nagy, Schőnig.
Komárom: Szabó - Vukasovic (Nagy 58.), Kubicsek (Lőrincz 78.), Bartos, Sandal (Kapus 58.), Szecsődi, Koch, Tímári (Szénási 70.), Horváth (Csöngei 58.), Múcska, Nagy.
Gólszerző: Volter (57.)

Nyergesújfalu SE (Területi I.) - Szombathelyi MÁV Haladás VSE (NB III) 0-3 (0-0) - hosszabbítás után
Nyergesújfalu, vezette: Németh G. (Dr. Bencze Á., Décsi K)

Nyergesújfalu: Borsiczki - Krammer (Jakobi 103.), Tóth (Pauer 103.), Szőke (Szilágyi 77.), Farkas, Mann, Balogh, Szoboszlai T. (Hajnal 77.), Molnár (Petrovics 117.), Raffai, Manga M. (Manga Zs. 103.)
Szombathely: Horváth Al. - Varga, Kovács, Ferencz (Árvay 62.), Fábián (Szenczi 62.), Szakály, Likerecz (Czuczi 62.), Fehér (Horváth Ar. 62.), Dezamits (Hári 62.), Tarján (Horváth M. 91.), Jancsó.
Gólszerzők: Jancsó (98.), Jakobi (ög, 110.), Hári (117.)

Augusztus 4, vasárnap, 16 óra 30 perc.

Bábolnai SE (Területi I.) - FC Sopron VSE (NB III) 1-16 (1-8)
Bábolna, vezette: Muhari G. (Baghy Cs., Pálfi B.)

Bábolna: Szabó - Soós (Mátyás 78.), Proceller K., Karvaj, Füredi-Ollé, Németh, Proceller M., Lanzendorfen (Hollósi 65.), Nyári M (Nyári R. 88.), Végh (Farkas 46.), Rabi (46.)
Sopron: Luisser - Bokor (Kocsis 55.), Baumgartner, Sipőcz (Borsetzki 46.), Weisz, Fábiánkovits, Szilágyi (46.), Török, Fendrik (Végh 46.), Somogyi-Bakos, Reseterits (Kun 55.)
Gólszerző: Proceller K. (28.), ill. Fábiánkovits (12., 21., 51.), Szilágyi (17.), Reseterits (27., 32.), Sipőcz (30.), Fendrik (43.), Weisz (45., 85., 90.), Szabó (47., 49., 89.,), Somogyi-Bakos (62.), Kocsis (68.)

Bakonycsernye (Fejér II.) - Sárisápi BSE (Területi I.) 1-0 (0-0)
Bakonycsernye, vezette: Pázsi M. (Borhy M., Erős B.)

Bakonycsernye: Benis - Kovács J., Csányi (Strommer 89.), Boros, Molnár T. (Keller 54.), Osgyán, Boda, Kovács D. (Vaskó 80.), Rozembaum, Molnár D. (Fodor 80.), Lattenstein
Sárisáp: Belányi - Cserven (Gyebnár 77.), Papp (Farkas 46.), Válent, Yousif, Janusz, Mészáros, Jurásek (Bartl 46.), Berkó, Pohner (Kara 80.), Sándor
Gólszerző: Fodor (84.)

Lábatlani SE (Területi I.) - Dorogi FC (NB III) 0-5 (0-0)
Lábatlan, vezette: dr. Dédesi M. (Bense M., dr. Bencze A.)

Lábatlan: Török - Mann (Kecskés 66.), Király, Galba, Nagy (Hortobágyi 85.), Deme, Váli, Fábián-Nagy, Kottra, Budaházi, Ölveczky (Varga 71.)
Dorog: Gágó - Balázs (Hajdi 46.), Forgó, Bokán (Szerencsi 46.), Hoszpodár, Vígh (61.), Wend (46.), Bokán (Gula 46.), Balla, Barna, Lénárth
Gólszerző: Vígh (59.), Hoszpodár (61.), Gula (82.), Barna (87.), Szerencsi (88.)