Kosárlabda

2023.11.25. 20:59

Óriási csatában verte az Oroszlány a Körmendet

Gyenge első negyed után magára talált a Lions és lezárta négy mérkőzésből álló vereségszériáját.

Rahlir Jayvon Hollis-Jefferson (labdával) a tőle megszokott remek mezőnymunkával segítette győzelemhez a Lionst

Fotó: Flajsz Peter

Kosárlabda, NB I. A, alapszakasz, férfi, 9. forduló

Oroszlány, Krajnyik "Akác" András Sportcsarnok, 1173 néző, vezette: Tóth C., Goda L., Nagy V.

MVM-OSE Lions–Egis Körmend 87–76 (14–21, 18–18, 32–22, 23–15)

OROSZLÁNY: Riddley 25/9, Ruják A. 5/3, Balsay 7/3, Thomas 16/3, Polutak 9. Csere: Gholston 17/6, Szabadfi 1, Hollis-Jefferson 5, Gáspár 2. Vezetőedző: Simon Petrov.

KÖRMEND: Morgan 22/9, Takács 16/6, Ferencz 9/9, Durázi 6, Tolbert 16. Csere: Kiss 3/3, Sylla 2, Herczeg 2. Vezetőedző: Kocsis Tamás.

Az eredmény alakulása: 4. perc: 2–11. 7. p.: 8–19. 8. p.: 13–19. 13. p.: 15–25, 17. p.: 29–30. 18. p.: 29–36. 22. p.: 38–39. 24. p.: 45–44. 27. p.: 52–56. 29. p.: 58–56. 31. p.: 66–61. 34. p.: 68–72. 38. p.: 78–76.

Kipontozódott: Takács (38. p.).

MESTERMÉRLEG

Simon Petrov: – Puhán kezdtük a meccset, amin a jövőben dolgoznunk kell. Később már keményebben játszottunk, feljavult a védekezésünk és csapatként küzdve vissza tudtunk jönni a mérkőzésbe, amelyet szurkolóinknak köszönhetően a magunk javára fordítottunk.  Már mondtam korábban, hogy nagy megtiszteltetés itt és ilyen tábor előtt, ilyen nagyszerű hangulatban dolgozni, nagy köszönet nekik, hogy elég energiát adtak a mérkőzés lezárásához.

Kocsis Tamás: – Gratulálok az Oroszlánynak, de a szezon során a saját csapatomra is most vagyok a legbüszkébb. Szűk rotációval játszottunk, de a csapat hozzáállása és küzdeni akarása példaértékű volt, ami jó irány számunkra. Csalódott vagyok, mert szerintem nem érdemeltünk vereséget. Ez a mérkőzés nagyobb figyelmet érdemelt volna, ezt pedig mindenki értse úgy, ahogy akarja.