2024.06.06. 10:19
Több száz apróság részvételével kelt vándorútra az örömjáték
Több mint 250 tatabányai kisdiák nézhette végig a Kiss királyfi vándorútja című zenés drámajátékot az elmúlt hetekben Tatabányán. A szervezők azt remélik, egyre népszerűbb lesz a foglalkozás Komárom-Esztergomban.
Érzékenyítő előadásnak lehetett szem és fültanúja több száz tatabányai alsós diák, akik a Kiss királyfi vándorútja című zenés drámajáték szereplői lehettek.
A Léleksegítő Alapítvány Kék Madár Közössége hívta életre az előadássorozatot, amik hatalmas siker mellett zajlottak és a József Attila Városi Könyvtár adott nekik otthont. Halász Károly szerezte a zenét, a szöveget pedig Belinszki Zoltán írta. A mesélő szerepében Tóth Zsóka előadóművész, közművelődési szakember rendkívül aktív, hatalmas kreativitással és szakértelemmel veti bele magát a feladatokba. Mindig képes a megújulásra, és korát meghazudtoló módon vág neki az ismeretlennek. Most sem történt ez másként.
A zenei aláfestés Ocskai Gabriella zongoraművészt dicséri, ezt pedig a tatabányai Árpád Gimnázium egyik tanulója, Gyalókay Kitti éneke tökéletesít. A darabban nagy szerep jut az instruktornak, Sugár Gabinak, aki a projektkoordinátor szerepét is betölti. Szerinte nem is volt kérdés a kiváló csapatmunka.
– Néhány évvel korábban dolgoztunk már együtt – nyilatkozta Gabi portálunknak. A cél mit sem változott az évek alatt – folytatta – ugyancsak a szemléletformálás és az érzékenyítés a fontos. Továbbá az, hogy ezt minél több helyen tudják majd népszerűsíteni a későbbiekben. Ezért, hogy Komárom-Esztergom legkisebb szegletébe is eljusson a darab, már felvették a kapcsolatot az iskolafenntartókkal – tette hozzá a projektkoordinátor, aki a tapasztalatokról is beszélt. Szerinte az, hogy senki sem maradt ülve a széken az előadások végén, nagyon beszédes.
Érzékenyítő előadás kincsekkel
A darab különlegessége, hogy végig interaktív és a gyerekeket is bevonják a játékba: ők alakítják a szereplőket és a bennük felmerült gondolatokat is beleszövik a történetbe. Igazi örömjáték, amely végén a barátság sálja köti össze az összes résztvevőt, akik együtt éneklik: „Más vagy te és más vagyok én/Kincs vagy te és kincs vagyok én!”
Az előadás alatt a tatabányai Da Vinci Tehetséggondozó Általános Iskola és Tarjáni Német Nemzetiségi Általános Iskola és Könyvtár diákjainak a rajzai voltak láthatóak.