2023.10.06. 12:58
A legnagyobb kutatók találkoztak Tatabányán, a Szent Borbála Kórházban
Újabb rangos orvosszakmai megbeszélést tartottak Tatabányán, most a Hematológiai és Transzfúziológiai szakbizottság ülésezett.
Dr. Dombi J. Péter, a tatabányai Szent Borbála Kórház tudományos igazgatója és hematológusa elmondta, hogy minden régiót érintő hematológiai centrumból jöttek kollégák a találkozóra
Forrás: 24 Óra
Fotó: Viszló Balázs
Október 2-án, hétfőn délután hematológusok előadások formájában cserélték ki tapasztalataikat, és esetismertetéseken keresztül beszélték át az akut myeloid leukémia és a krónikus limfoid leukémia aktualitásait. Ezzel párhuzamosan szakdolgozók és gyógyszerészek beszélgettek a két betegségcsoport gyógyszereléséről.
A Magyar Tudományos Akadémia - Veszprémi Akadémiai Bizottság (MTA VEAB) Hematológiai és Transzfúziológiai Szakbizottsági ülésén mutatkozott be az MTA VEAB új elnöke is Gelencsér András, aki megígérte, hogy rendszeresen fognak Tatabányán ismeretterjesztő konferenciákat tartani.
– Szeretném az egész Veszprémi Akadémiai Bizottságnak a tevékenységét az egész régióra kiterjeszteni. Szeretnénk ezekbe a városokba is a tudomány eredményeit minél szélesebb körben, minél több ember számára elérhetőek legyenek. Hogy a minél több, tömegeket érintő kérdésekben akár tudományközi együttműködésében a tudomány eredményeit ismertessük – magyarázta az elnök.
A rendezvény nem jöhetett volna létre Dr. Dombi J. Péter, a tatabányai Szent Borbála Kórház tudományos igazgatója és hematológusa nélkül. A főorvos a Kemma.hu-nak elmondta, hogy minden régiót érintő hematológiai centrumból jöttek kollégák a találkozóra.
– Győr, Szombathely, Veszprém, Székesfehérvár és Tatabánya tartozik a Veszprémi Akadémiai Centrumhoz, az ő szakembereik gyűltek most össze – magyarázta a főorvos. Hozzátette: kutatás képen az egyik kolléga ismertetett egy esetet.
Adatbázison dolgoztak
Dombi főorvos elmondta, hogy egy központi adatbázisba rögzítik a betegségeket érintő adatokat és kezelési módszereket, hogy ezzel is hatékonyabban tudják gyógyítani a betegeket.
– Ez a jövő egyik lehetősége, ahol lényegében népegészségügyi és kutatási szempontból és közlemények, tanulság céljából hozunk létre nagy online regisztereket. Egyrészt igy monitorozuk a kezelési szokásainkat, illetve segít az oktatásban – magyarázta a hematológus.