Partnerség

2022.07.31. 08:10

2 millió forintos támogatást nyújtott a Hartmann Hungary Kft. az Edutus Egyetemnek

Az innovatív regionális tudás- és vállalkozói térségi központ szerep betöltését megcélzó tatabányai székhelyű Edutus Egyetem hosszú távú stratégiai partnerséget alakított ki az ácsi székhelyű Hartmann Hungary Kft-vel.

Mórocz Károly

Az Edutus Egyetem laboratóriumában szerelik a robotcella kerítését a szakemberek

Forrás: Edutus Egyetem

A több területet is felölelő együttműködés kölcsönösen előnyös eredményeket hozott. Az Edutus Egyetem Műszaki Intézete a folyamatfejlesztési alapokról, valamint a FANUC robotról felnőttképzést, tanfolyamokat tartott a közelmúltban a cég érintett munkavállalói számára. Létrejött egy eszköztámogatási megállapodás vállalati szponzoráció keretében a Műszaki Intézet oktatási-kutatási infrastruktúrájának fejlesztésére. 

A Hartmann Hungary Kft. a százöt évvel ezelőtt, 1917-ben Dániában alapított, a világpiacon vezetőnek számító tojáscsomagoló anyagot gyártó vállalkozás ácsi leányvállalata. A Hartmann vállalatcsoport napjainkban tizenöt termelőüzemmel és mintegy 2 ezer 500 dolgozójával a világ egyik legjelentősebb formázott papírrost-csomagolóanyag gyártója. 

Az eszköztámogatási megállapodás keretében a Hartmann Kft. kétmillió forint támogatást nyújtott a Műszaki Intézet robotikai laboratóriumában található FANUC anyagmozgató ipari robot számára, melynek biztonságos üzemeltetése megköveteli az emberektől való fizikai elkülönítést. A szabványoknak mindenben megfelelő robotcella-kerítés és a robotvezérléstől függetlenül működő beléptető kapu kialakítására, az ipari robot és a robotcella összehangolása július közepén fejeződött be a Műszaki Intézetben. 

A projekt lényege az volt, hogy egy másik céges partnertől a korábban kapott FANUC ipari robothoz a biztonsági előírásoknak megfelelő és ilyen tanúsítvánnyal is rendelkező kerítést telepítsenek, olyan szabványos beléptetőkapuval, amely a robot bekapcsolt működő állapotában elektronikusan zárva van az előző „házi megoldású” kerítés és biztonsági elemek helyére 

– mondta érdeklődésünkre dr. Peredy Zoltán, az Edutus Egyetem Műszaki Intézetének vezetője. 

Hozzátette, a robot és a cella kikapcsolt (áramtalanított) állapotában a cellaajtó állandóan zárva van, csak egy megfelelő helyen lévő csavar elfordításával lehetséges a kapu kinyitása. Ezzel megnövekszik az ipari robot mozgásterének korábbi „szoftveres „leszűkítésén” alapuló működési biztonság. Ez a szabványos cella lehetővé teszi – immár az ipari üzemek robotizált gyártósoraival csaknem megegyező körülmények között – a robotikai ismeretek hatékonyabb oktatását. 

A megnövelt biztonság miatt jobban kihasználhatjuk ennek a robottípusnak a lehetőségeit és képességeit mind az iskolai rendszerű képzésben, mind a felnőttképzési tanfolyamok esetében 

– tette hozzá a szakember.

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a kemma.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában