nem gondolták volna

2021.10.17. 16:34

Kína meglepte az Egyesült Államokat hadászati célú hiperszonikusrakéta-kísérletével

Ezt a fegyvertípust gyakran forradalmi újításként emlegetik, elfogásuk igen nehéz a légvédelmi rendszerek számára.

Kína előrébb tart az atomfegyverek hordozására is alkalmas hiperszonikus hadászati rakéták fejlesztésében, mint ahogy azt Washingtonban eddig gondolták – írta a Financial Times.

A londoni lap öt, közelebbről nem megnevezett bennfentesre hivatkozva azt írta: Kína augusztusban tesztelt egy ilyen rakétát, amely mindössze 40 kilométerrel vétette el a célt. Ez feltűnést keltett a washingtoni védelmi illetékesek körében, mert nem feltételezték, hogy Peking ennyire előrehaladt ennek a technológiának a fejlesztésében.

A kínai védelmi minisztérium nem kommentálta a Financial Times értesüléseit.

Eddig az Egyesült Államokról és Oroszországról lehetett tudni, hogy hadászati célú hiperszonikus rakétát fejlesztenek. Az észak-koreai állami hírügynökség szeptember utolsó napjaiban számolt be arról, hogy Phenjan is kipróbált egy saját fejlesztésű hiperszonikus rakétát.

Ezt a fegyvertípust gyakran forradalmi újításként emlegetik, mert a hiperszonikus rakéták viszonylag alacsony magasságon repülnek, és óránként nagyjából 6200 kilométert képesek megtenni, ami a hangsebesség ötszöröse. Az elfogásuk éppen ezért igen nehéz a légvédelmi rendszerek számára.

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a kemma.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!