Százszázalékos mérleg

3 órája

A MOL Esztergom két góllal győzött a Vác ellen

Parázs derbit hozott a Duna-parti parti. A MOL Esztergom hazai pályán 27–25-re győzött a Vác ellen a női kézilabda NB I. szerdai játéknapján. Elek Gábor vezetőedző csapata megőrizte hibátlan mérlegét a bajnokságban.

Luter Márk

Pikáns összecsapást hozott a Duna-parti derbi, a szerdai esti találkozón csordultig megtelt a Suzuki Aréna. A MOL Esztergom 27–25-re legyőzte a Vác csapatát a női kézilabda NB I. negyedik fordulójában. Elek Gábor együttese ötödik győzelmével továbbra is hibátlan az idei pontvadászatban, csak a hat meccset játszó Győr és a Ferencváros áll előtte a tabellán.

A Mol Esztergom ...
A Mol Esztergom fantasztikusan játszott a Vác ellen
Fotó: Zetovics Márió / Forrás: 24 Óra

A MOL Esztergom ötödik győzelmét szerezte a bajnokságban

Az Esztergom parádésan kezdett, többek között Faragó Lea négy góljának köszönhetően a 17. percben már öt góllal vezetett a Vác ellen (11–5).

A második félidő elején elkezdtek zárkózni a vendégek olyannyira, hogy a 33. percben már 15–14 volt az állás. A mérkőzés hajrája a védekezésről szólt, az immár Háfra Noémivel felálló vendégek 2–2 után nem tudtak ismét kiegyenlíteni.

A slusszpoént az utolsó percben az ötödik gólját jegyző Faragó Lea váltotta gólra, így végül két góllal, 27–25-re diadalmaskodott az Esztergom, amely immár az ötödik sikerét aratta az idei kiírásban.

A MOL Esztergom vasárnap délután 4 órakor a Szombathelyt fogadják a Suzuki Arénában.

Kézilabda, NB I., női, 4. forduló
MOL Esztergom–Vác 27–25 (15–11)

Esztergom: Herczeg, Kovács 5, Majoros, Kisfaludy 6, Szucsánszki 1, Faragó 5, Hajtai 2. Cserék: Tóth (kapus), Ballai B. 2/1, Kármán 2, Nick 1, Horváth, Mlinkó 3, Teplán, Bede. Vezetőedző: Elek Gábor.

Vác: Bukovszky, Miklós 3, Afentaler 2, Varga 2, Kurucz, Csíkos 9, Wald. Cserék: Pálffy, Juhász 2, Pelczéder 2, Kurucz, Hajdú 2, Wald 3/3. Vezetőedző: Herbert Gábor

Az eredmény alakulása: 4. perc: 1–2, 9. p.: 5–2, 17. p.: 11–5, 24. p.: 12–9, 33. p.: 15–14, 47. p.: 21–18, 49. p.: 22–21, 56. p.: 25–21. 56. p.: 26–25.

Kiállítások: 12, illetve 8 perc.
Hétméteresek: 2/1, illetve 4/3.