rögbi

2 órája

Gorillákkal küzdenek a Vitézek

A címvédő Esztergomi Vitézek a bajnoki bronzérmes Szegedi Gorillákkal vív rangadót.

Az Esztergomi Vitézek rangadóra készül

Forrás: Esztergomi Vitézek RAFC/Facebook

Rögbi, NB I., férfi, 2. forduló

Esztergomi Vitézek–FW Gorillák Szeged

Budapest, szombat, 14 óra.

Újdonsággal folytatódik az első osztályú rögbibajnokság, hiszen szombaton egy helyszínen, a Budapest Rugby Centerben zajlik le a forduló mind a négy mérkőzése. A címvédő esztergomiak az előző szezon harmadik helyezettje, a Szegedi Gorillák ellen lépnek pályára.

Jelenleg mindkét együttes egy-egy győzelemmel (az első fordulóban a listavezető Vitézek 72-0-ra nyert a DEAC vendégeként, míg a harmadik Szeged 41-10-re nyert Kecskeméten) és öt ponttal rendelkezik. A 2023–24-es szezonban mindkét találkozón a hazai csapatnak sikerült kis különbséggel nyernie (Esztergomban 32-26, Szegeden 31-27) az egymás elleni mérkőzéseken.

A Tisza-partiak kerete lényegesen nem változott az előző idény óta, míg a címvédőnél egyre több fiatal kap lehetőséget a bizonyításra.