Fontos pontok

2 órája

A végsőkig kiélezett küzdelemben ért célba a Dág

Nagy csatában szerezték első pontjaikat a Buzás-tanítványok. Izgalmas mérkőzésen, megérdemelten szerezte meg első pontjai a Dág KSE együttese Esztergomban.

A Dág KSE férfi röpicsapata Esztergomban szállt harcba a Szeged ellen. Az összecsapás négy szettes dági sikerrel ért véget a férfi röplabda NB I. második fordulójában.

A Dág KSE fontos pontokat gyűjtött be Esztergomban
Forrás: Dág KSE/Facebook

A Dág csupán egy játszmát veszített

Nehezen lendültek játékba a dágiak, illetve a vendég Tisza-partiak keményen tartották magukat az első szett derekáig. Ekkor néhány eredményesen befejezett hazai támadás el is döntötte az első pont sorsát. A folytatásban, a játszma elején, kicsit ráijesztettek a Buzás-tanítványokra a szegediek, de aztán ismét belehúzott a Dág, és lelkes szurkolóik támogatása mellett fordítottak. Ám ez, mintha a vendéglátókat zavarta volna meg jobban, ugyanis pontatlanabbá vált a játékuk. A házigazdák „oldalán” sok volt a rontott nyitás, így a Szeged fel tudott zárkózni.

Innen aztán felváltva estek a pontok, és nyílt lett a játszma, mivel a szetten belül egyenlítettek a vendégek, sőt, játszmalabdához is jutottak. A győztes pontokért óriási csata zajlott, végül a vármegyebeli gárda örülhetett, a már-már maratonira nyúlt szett végén.

A harmadik felvonásban sem változott a játék képe. A dágiaknál, a gyenge vagy rossz szervák mellett – egyre gyakrabban - a technikai hibák is „felütötték a fejüket”. Erre pedig – olykor szó szerint – lecsapott az ellenfél.

Így nem csökkenni a két-hárompontos különbség. Sőt, inkább el kezdett nőni a végig vezető vendégek előnye, és a szépítés is sikerült nekik. A negyedik etapnak a derekáig ugyanolyan szívósan röplabdázott a Szeged, mint a meccs folyamán végig. Ekkor azonban a házigazdáknak sikerült egy olyan öt-hatpontos vezetésre szert tenni, amivel már „célba értek”.

Röplabda NB I. férfi Extraliga, 2. forduló

Dág KSE – Szeged RSE 3:1 (19, 27, -21, 18)

Esztergom, Suzuki Aréna, 100 néző, vezettei: Takács Á., Mezőffy Zs.

Dág: Szabó B., Flachner D., Csordás, Boa, Pongó, Kulcsár. Csere: Farkas R., Czibula (liberók), Molnár T., Nagy P. Edző: Buzás Miklós.

A mérkőzés alakulása. I. játszma: 4-4, 10-8, 12-12, 18-14, 22-14, 24-19. II. játszma: 2-5, 8-6, 13-8, 16-10, 17-15, 19-19, 21-21, 23-21, 24-25, 26-25, 26-27, 28-27. III. játszma: 6-8, 9-10, 11-14, 14-19, 16-21, 20-22, 21-24. IV. játszma: 3-3, 9-6, 10-10, 14-14, 19-16, 21-16, 24-18.

Buzás Miklós: – Még láthatóan év eleji a formánk. Úgymond keresgettük, keresgetjük még a pályán az állásokat. Nagyon fontos volt, hogy a második szett végjátékában felül tudtunk kerekedni a szegedieken. Éreztem, hogy az a csata sok erőt kivett a csapatból, aminek a harmadik játszma áldozatul is esett, de bíztam benne, hogy a negyedik felvonásban kiharcolunk annyi előnyt, amellyel begyűjthetjük a három pontot.