6 nap alatt

2024.09.11. 15:45

Elképesztő teljesítmény: Maráz Zsuzsi 800+ kilométert futott a 6 napos világbajnokságon!

Balatonfüreden rendezték meg a Mount to Coast GOMU-EMU 6 Napos Ultrafutó Világbajnokságot, amelyre 27 országból 114 versenyző érkezett. Köztük volt az esztergomi Maráz Zsuzsanna is, akinél ez egész mezőnyben csak 3 férfi futott többet a verseny 144 órája alatt.

Szeptember 5-én, délben indult el az EMU 6 napos ultrafutó világbajnokság mezőnye Balatonfüreden. A versenyzők a megmérettetés végéig, szeptember 11. délig sok száz kilométert tettek meg, mégsem jutottak messzire, hiszen az elképesztő mentális erőt igénylő versenyt egy 898,88 méteres körön teljesítették, a Füred Camping aszfaltcsíkján.

A világbajnokság egyben a 6 napos futás Országos Bajnoksága is volt, amelyen a sportolók 144 órán keresztül rótták a köröket az erre kijelölt, forgalomtól elzárt pályán. A női mezőnyt magabiztosan nyerte meg Maráz Zsuzsanna. Az esztergomi futóamazon a 6 nap alatt 896 teljes kört és még 158,9 métert futott a füredi pályán szakadó esőben, napsütésben, nappal és éjszaka, hogy aztán ma délben végre „megérkezzen” első helyezettként, 805,555 kilométerrel a lábaiban, a tavalyelőtti 760 kilométeres teljesítményét jócskán túlszárnyalva.

Maráz Zsuzsanna EMU 6 napos
Túl a 800 kilométeren
Forrás: Jakabházy Miklós

A versenyben Zsuzsinál csupán 3 férfi futott többet. Az első helyezett a belga Matthieu Bonne 1164 kört és még 14,2 métert futott a 898,88 méteres pályán, azaz 1046,31 métert futott a 6 nap alatt.

A verseny legidősebb résztvevője Bozó Pál volt. A tatabányai Pali bácsi 85 évesen 507 kört, azaz 456 kilométert és 261 métert tett meg a 6 nap alatt.