Tatabányai remeklés Párizsban

2024.09.06. 12:03

Paralimpia 2024: Luterán Petra ezüstérmes távolugrásban

Fantasztikus eredményt ért el a tatabányai sportoló a paralimpián. A TSC 27 éves atlétája, Luterán Petra egyéni csúccsal ezüstérmet nyert női távolugrásban a párizsi játékokon.

Luter Márk

Remekül kezdődött magyar szempontból a párizsi paralimpia kilencedik versenynapja. A TSC kitűnősége, a kétszeres világbajnoki bronzérmes Luterán Petra két új egyéni rekorddal ezüstérmet nyert a T47-es kategóriában női távolugrásban.

Para Athletics - Paris 2024 Summer Paralympic Games: Day 9
PARIS, FRANCE - SEPTEMBER 06: Petra Luteran of Team Hungary celebrates taking Silver in the Women's Long Jump T47 Final on day nine of the Paris 2024 Summer Paralympic Games at Stade de France on September 06, 2024 in Paris, France. (Photo by Fiona Goodall/Getty Images for PNZ)
Luterán Petra csodálatos ezüstérmet nyert Párizsban
Fotó: Fiona Goodall / Forrás: Getty Images

A szám vb-dobogósa, Luterán Petra ismét a pódiumon távolugrásban

A 27 éves para-atléta a női távolugrás döntőjének harmadik sorozatában szélcsendben 581 centiméterig repült, mellyel a szám világbajnoki bronzérmese megjavította pályafutása legjobbját.

Az első paralimpiáján szereplő Petra a tizenegy fős mezőnyben a második helyen várta a viadal második felét, a nyolcas kisdöntőt.

Luterán Petra sosem repült még ilyen messzire
Fotó: Steph Chambers / Forrás: Getty Images

A hatodik, egyben utolsó sorozatban további négy centimétert javított: 5,85 méteres teljesítményével ezüstérmes lett a párizsi nyári paralimpián.

A döntőt 6.05 méterrel az ecuadori Kiara Rodriguez nyerte, míg a bronzérmes 5.76 méterrel a dán Bjoerk Noerremark lett.

Para Athletics - Paris 2024 Summer Paralympic Games: DPARIS, FRANCE - SEPTEMBER 06: Gold medalist, Kiara Rodriguez of Team Ecuador (C), Silver medalist, Petra Luteran of Team Hungary and Bronze medalist (L), Bjoerk Noerremark of Team Denmark (R) celebrate with their national flags following victory in the Women's Long Jump T47 Final on day nine of the Paris 2024 Summer Paralympic Games at Stade de France on September 06, 2024 in Paris, France. (Photo by Ezra Shaw/Getty Images)
Luterán Petra rögtön az első paralimpiáján érmet szerzett
Fotó: Ezra Shaw / Forrás: Getty Images

Futásban is remekelt

A TSC Geotech versenyzője korábban 400 méteres síkfutásban is finalista volt a francia fővárosban. Az egy körös számban élete legjobbjával, 57.41 másodperces idővel a pontszerző negyedik pozícióban végzett.

A fogyatékkal élő sportolók négy évente megrendezett versenyére édesapja, Luterán László készítette fel.