Vízilabda

2023.09.18. 16:33

Győzelemmel kezdtek a tatabányai vízilabdázók

Magabiztos győzelmet aratott a TVSE első csapata a Fehérvár ellen az OB I. B nyitófordulójában, míg az egyesület második együttese egy-egy győzelemmel és vereséggel tudta le a tornarendszerben zajló harmadosztályú bajnokság első, tatabányai fordulóját.

Egy-egy győzelemmel és vereséggel zárta a hétvégét a TVSE második csapata

Fotó: Hagymási Bence

Vízilabda, OB I. B, férfi, 1. forduló

Tatabányai Vízmű SE–Fehérvári VE 18-12 (6-3, 5-3, 3-4, 4-2)

Tatabánya, 100 néző, vezette: Füzesi Zs., Horváth J.

Tatabánya: Szabó II. – Niklász 3, Szőke B. 6/2, Várnagy M. 1, Fekete B. 4/2, Galler 2, Kósi Kelly 1. Csere: Tátrai, Németh A., Albert 1, Dubinák, Kovács P., Végh L. Edző: Gebauer Lajos.

Gól emberelőnyből: 5/2, illetve 10/5.

Gól ötméteresből: 5/4, illetve 0.

Kipontozódott: Végh L., illetve Kelemen (Fehérvár).

Ha nem is sokkal, de a vártnál könnyebb győzelmet arattak a nyitányon a vízművesek. Pedig Gombos a mérkőzés előtt megsérült és két negyeden keresztül a tatabányai kapus szemébe sütött a nap is. A forma még ugyan idény eleji volt, de ez inkább arra vonatkozott, hogy mindkét gárda ízlelgette a játékot és ez a hazaiaknak sikerült jobban.

Gebauer Lajos: – A jó hozzáállás jó kezdést eredményezett, de az biztos, hogy a mostaninál többségében csak nehezebb ellenfeleink lesznek. Mindenesetre nagyon kellett ez a győzelem, ami kifejezetten bíztató. Ám azt még nem igazán lehet tudni, hogy a riválisok és mi milyen erőt képviselünk, ennek eldöntéséhez legalább két-három fordulónak el kell telnie.

OB II., férfi, 1. forduló, 1. mérkőzés

Dunaújvárosi FVE–Tatabányai VSE 8-14 (1-4, 3-1, 2-4, 2-5)

Tatabánya, 100 néző, vezette: Füzesi Zs.

TVSE: Horváth M. – Csányi M. 2/1, Tamás E. 2/1, Blaschek, Domina 1, Vajda 3, Orbán 1. Csere: Huszti 5/2, Stolmár K., Stolmár P., Miku, Komáromi, Daróczi. Edző: Csányi Róbert.

Gól emberelőnyből: 10/2, illetve 5/4.

Gól ötméteresből: 1/0, illetve 6/4.

2. mérkőzés

Kecskeméti VE–Tatabányai VSE 12-10 (3-3, 2-2, 3-1, 4-4)

Tatabánya, 100 néző, vezette: Horváth J.

A TVSE gólszerzői: Huszti 4/2, Komáromi és Vajda 2-2, Stolmár K. és Blaschek 1-1.

Gól emberelőnyből: 8/5, illetve 13/4(!)

Gól ötméteresből: 1/1, illetve 4/2.