2018.12.30. 07:20
Tatáról indulva hódította meg a nyolcvanas éveket az alföldi papucs
A régi cipőgyárnak sokat köszönhet Tata, de az ország egyik jellegzetes nemzedéki élménye is hozzájuk kötődik: itt készültek ugyanis az első alföldi papucsok.
Forrás: 24 Óra
Fotó: Dallos István
A Tatai Cipő legalább annyira fogalom, sőt, márka volt a maga idejében, mint a Tisza Cipő. Nyolcvan évvel ezelőtt nyitotta meg kapuit a cipőgyár Tatán, ennek apropójából pedig találkozót szerveztek az egykori munkatársaknak a nyár végén.
A Jázmin utcai iskola is hozzájuk tartozott, bőrös szakkört tartottak az intézményben, de még a sportra is figyeltek. Molnár László, aki az alföldi cipőgyár fejlesztési főosztályvezetője volt 1978-ig, amikor ide került Tatára, felidézte, hogy a kézilabdacsapatot támogatták anyagilag is. Tatai Cipőgyár néven a hölgyek az NB II.-ben is eredményesen szerepeltek.
Nemcsak a városnak, hanem a dolgozóknak is sokat jelentett a cipőgyár. Sőt, az országnak is: itt készültek ugyanis az első alföldi papucsok. A hippikorszak idején a hollandok rendeltek annak idején egy krisztuspapucs-szerűséget, amelyet Molnár László továbbgondolt még Kecskeméten, hogy könnyített felszínű cipőt csinálnak belőle. A gyártás viszont Tatán kezdődött el, a technológiát az itteni GMK-sok csinálták meg.
Régi cipőgyáriak találkozója Tatán