Járvány

2020.06.18. 14:18

Augusztus végéig lehet pályázni a munkahelyvédelmi bértámogatásra

Már több mint 170 ezer munkavállaló után igényeltek munkahelyvédelmi bértámogatást, amelyet a kormány döntésének értelmében az év végéig lehet alkalmazni, a kapcsolódó kérvények 2020. augusztus 31-ig nyújthatóak be a kormányhivatalokhoz – közölte Bodó Sándor, az Innovációs és Technológiai Minisztérium foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára.

Forrás: MTI

Fotó: Komka Péter

Az államtitkár elmondta, a kormány továbbra is azon dolgozik, hogy annyi új munkahelyet hozzon létre, amennyit a vírus tönkretesz. Az Orbán-terv egyik legfontosabb eszközeként ennek érdekében munkahelymegőrző és munkahelyteremtő intézkedéseket vezettek be.

A Munkahelyvédelmi bértámogatási program lehetőséget biztosít a vállalkozásoknak arra, hogy csökkentett munkaidőben foglalkoztassák munkavállalóikat három hónapon keresztül állami támogatást igénybe véve. A program iránt hatalmas az érdeklődés, a jelentkezők száma folyamatosan emelkedik, eddig 14 ezer vállalkozás nyújtott be kérelmet több mint 170 ezer munkavállaló álláshelyének megvédéséhez. A támogatási igények száma napról-napra több ezerrel növekszik, jól mutatva a program létjogosultságát és szükségességét. Az elbírálás folyamatos, a kormányhivatalok dolgozói feszített tempóban bírálják el a kérelmeket, eddig már több mint 150 ezer munkavállaló esetében született kedvező támogatói döntés.

A cégek és a munkavállalók közösen dolgozónként átlagosan több mint 165 ezer forint állami támogatásra pályáztak. A legnagyobb arányban a feldolgozóipar, a kereskedelem, a gépjárműjavítás, a szálláshely-szolgáltatás, vendéglátás, a szállítás, raktározás és a szakmai, tudományos, műszaki tevékenység ágazatok vállalkozásai részesülnek támogatásban. A tapasztalatok szerint a cégek – mikrovállalkozásoktól a nagyvállalatokig – átlagosan több mint 2 millió forint támogatást igényelnek a statisztikai létszámuk több mint felére.

Bodó Sándor hozzátette: „az Innovációs és Technológiai Minisztérium bértámogatási programjai összesen több mint 200 ezer munkavállalón segítenek. Az általános munkahelyvédelmi bértámogatás mellett népszerűek a kutatás-fejlesztési és innovációs munkakörökben dolgozókra célzott és az álláskeresők újbóli munkába állásához hozzájáruló munkahelyteremtő bértámogatások is.”

Borítókép: Dolgozók az Axis Bentonit Kft. erdőkövesdi üzemében a bértámogatási okirat átadásának napján, 2020. június 17-én

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a kemma.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!