Parádés védőmunkával kiütéses győzelmet aratott az OSE-Lions

Kosárlabda, NB I. B., Nyugati csoport, 17. forduló
OSE Lions - Bajai Bácska FKE 110-54 (22-18, 28-5, 27-14, 33-17)
Oroszlány, 700 néző, vezette: Vida J., Szilágyi B.
OSE: Kiss K. 14, Rackley 21, Burai 4, Zsíros 12, Horváth M. 13. Csere: Olasz 2, Madár 10, Kovács 11, Wehner 9, Varga 14. Vezetőedző: Vavra András.
Az eredmény alakulása: 5. perc: 16-13, 15. p.: 35-20, 25. p.: 65-28, 35. p.: 94-47.

<hirdetesy

Alaposan bekezdett a Hepp Kupa négyes döntője után láthatóan bizonyítani akaró OSE, 2 perc után 7-0-t, nem sokkal később pedig már 12-2-t mutatott az eredményjelző. Ezt követően megtört a hazai lendület, fokozatosan zárkózott a Baja, de az első negyedet így is négypontos előnnyel zárta a Lions. A második játékrészben támadásban és különösen védekezésben is parádézott az OSE, amely 28 dobott pont mellett mindössze ötöt engedélyezett ellenfelének.

A harmadik negyedben sem sokat változott a játék képe, az OSE továbbra is jó százalékkal fejezte be támadásait, miközben a bajaiak csak elvétve találtak a gyűrűbe. A negyedik tíz percben már csak az volt a kérdés, hogy meglesz-e a száz hazai pont és a kétszeres pontkülönbség. Mindkettő teljesült...
Vavra András: Egész héten azon dolgoztunk, hogy az új játékosokkal összeérjen a csapat. Új munkába kezdtünk, amelynek ez volt az első állomása.