2014.04.24. 18:25

Asztalitenisz: Kiélezett csaták a Kodályban

A tatabányai Kodály Zoltán Általános Iskolában egyéniben és párosban is összemérték tudásukat a fiatal és az idősebb generáció tagjai.

Hamburger Kinga

A tatabányai Kodály Zoltán Általános Iskola tornatermében rendezték meg a közelmúltban első alkalommal a felnőtt amatőr asztalitenisz bajnokságot. A megmérettetésen minden játékos mindenkivel három nyert játszmáig küzdött. Az első helyet nagy meglepetésre Wiszt Attila szerezte meg nyolc győzelemmel az esélyes Demény Zsolt előtt, aki szintén nyolcszor nyert, de az egymás elleni eredménnyel Attila nyerte az aranyérmet.

A felnőtt páros asztalitenisz bajnokság két forduló alapján dőlt el. Az egyéni csatákhoz hasonlóan az első két pozíción a Wiszt Attila–Wiszt Péter illetve a Demény Zsolt–Nagy Roland duó állt. Amikor a két duó egymásnak feszült, ebből Wiszték jöttek ki győztesen.

A mérkőzések hatvan százaléka egyébként nagyon szorosan alakult, hiszen általában 3-2-vel zártak. A két viadal vesztese egyaránt Demény Zsolt volt, aki mindkét számban kiélezett holtversenyt követően végzett a dobogó második fokán. A városi utánpótlás egyéni meccsein körmérkőzésekkel döntöttek a helyezések sorsáról. A legjobb Kreitl Tamás lett, hiszen játszmaveszteség nélkül avatták bajnokká. Az utánpótlás páros összecsapásain szintén körmérkőzések rendszerben játszottak, ahol a Kreitl–Szebeni duó mindenkit maga mögé utasított.

Az öt versenyszám eredményei:

Városi utánpótlás egyéni bajnokság: 1. hely: Kreitl Tamás 6 győzelem, 2. hely: Juhász Márkó 4 győzelem, 3. hely: Kovács Milán 4, 4. hely: Szénási Gergely 3, 5. hely: Zsédely Róbert 2, 6. hely: Szebeni Péter 1, 7. hely: Pintér Norbert.
városi utánpótlás páros bajnokság: 1. hely: Kreitl Tamás–Szebeni Péter, 2. hely: Juhász Márkó–Szénási Gergely, 3. hely: Kovács Milán–Pintér Bence, 4. hely: Zsédely Róbert–Juhász Zsombor,
kezdő fiúk: 1. hely: Vicze Barnabás (2005-ben született), 2. hely: Harmati Robin (2003-ban született), 3. hely: Solymos Márton (2005-ben született),
felnőtt amatőr bajnokság: 1. hely: Wiszt Attila, 2. hely: Demény Zsolt, 3. hely: Wiszt Péter, 4. hely: Jávorszki Csaba, 5. hely: Bogyó László, 6. hely: Fecskés Zoltán,
páros: két forduló alapján: 1. hely: Wiszt A.–Wiszt P., 2. hely: Demény Zs.–Nagy R., 3. hely: Fecskés Z.–Fridrich Gy., 4. hely: Bogyó L.–Jávorszki Cs., 5. hely: Bükkösi–Nagy, 6. hely: Patonyi–Tóth.