Utolsó felvonás

2024.04.21. 16:02

Fantasztikus győzelemmel zárták a szezont a dágiak

Megérdemelten nyerték meg a párharcot a dágiak, ezzel a bajnokság hetedik helyén végeztek Buzás Miklósék.

Petrik József

Az egyik fél második győzelméig tartó párharcban 1-0-s előnnyel fogadta a Dág KSE a fővárosi együttest. Mégis idegesen és sok hibával kezdett a hazai együttes. Így az első szett nagy részében a fővárosiak vezettek. Aztán amikor a Buzás-legénység utolérte budapesti riválisát, mintha ebbe belefáradt volna.

Győzelemmel zárta a szezont a Dág KSE röplabdacsapata
Forrás: Dág KSE/Facebook

A második felvonás négy dági hibával és két vendég ásznyitással kezdődött. Ezért ismét elhúzott a PSE. Ez játszma kísértetiesen hasonlított az elsőre, ám a dágiak most jóval hamarabb összekapták magukat. Miközben óriási küzdelem zajlott a pályán, viszont a játszma derekától, nem hibázott a Buzás-csapat, és simán egyenlített. A harmadik menetben aztán szinte lesöpörte ellenfelét a pályáról a Dág, esélyt sem adva a fővárosi alakulatnak. A játszma közben többször is alkalma nyílott egy-egy állásban a vármegyebeli gárdának hogy tíz pontot „tegyen közé”.

Összeroppantotta ellenfelét a Dág KSE

A házigazdák szellemesen röplabdáztak és a játék minden elemében felülmúlták a Pénzügyőrt. Ellenben a hajrában megtorpantak, és 19-10-es vezetésüket követően gyakorlatilag jóformán csak a vendégek szereztek pontot. Az volt a szerencse, hogy a végén, a befejezéseknél már ismét hideg fejjel és forró szívvel játszott a Dág. A negyedik szett megnyerése a hazaiaknak a hetedik helye megszerzését jelentette, hiszen a vendég alakulat 11-11 után „atomjaira” esett szét.

Buzás Miklós: - Bevallom az első szettben türelmesnek kellett lennem, annyit hibáztunk. De éreztem, hogy helyre áll a rend, és így is lett, aztán pedig meg tudtuk őket törni.

Röplabda NB I., Extraliga, férfi, a 7. helyért, 2. mérkőzés
Dág KSE – Pénzügyőr SE 3:1 (-24, 22, 20, 14)
Esztergom, Suzuki Aréna, 150 néző, vezette: Árpás Krisztina, Bátkai-Katona Ágnes.
Dág: Krupánszki, Kun, Szabó B., Sow, Flachner D., Csordás. Csere: Farkas L. (liberó). Edző: Buzás M.
A mérkőzés alakulása, 1. játszma: 3-9, 10-12, 12-18, 17-20, 20-21, 23-23, 24-24, 24-25. 2. játszma: 2-7, 9-8, 12-12, 15-16, 19-17, 20-20, 24-22. 3. játszma: 5-2, 12-6, 17-7, 19-10, 20-12, 22-14, 24-20. 4. játszma: 6-4, 9-5, 11-11, 16-11, 20-12, 24-14.