Dráma

2024.04.17. 04:20

Horrorcsatában nyerte a meccset a Buzás-legénység

Az egyik fél második győzelméig tartó párharcot a fővárosban kezdte a Buzás Miklós vezetőedző irányította dági gárda, és nagy csatában megverte ellenfelét.

Buzás Miklósnak volt oka az örömre a meccs végén

Forrás: Dág KSE/Facebook

Az első szettben a házigazdák alaposan nekiestek a vendégeknek. A játszma derekáig – némi túlzással – csak a fejüket kapkodták a dágiak. Aztán magára talált a Buzás-legénység, és óriási küzdelemben a maga javára fordította a nyitó felvonást a Dág KSE csapata.

Elképesztő izgalmak után nyerte meg a párharc első felvonását a Dág KSE
Fotó: Kovács Loretta

A második menet pont fordítva kezdődött. A vármegyebeli gárda jócskán odapörkölt a budapestieknek, ám a játszma felénél megfordult a kocka, majd aztán megint, és ismét nyert a Dág. A harmadikban sokáig fej-fej mellett haladt a két csapat, aztán a hazaiak kaptak előbb lábra, és két-hárompontos előnyt harcoltak ki, és ehhez a vezetéshez végig makacsul ragaszkodott a Pénzügyőr, miközben a negyedik játszmában éppen a hajrában fordította meg az állást, és egyenlített, holott a dágiaknak már mérkőzéslabdájuk is volt. Így viszont az ötödik, rövidített játszma következett, amelyben, ha lehet még ádázabb ütközet zajlott, ám végül a kegyelemdöfést a dágiaknak sikerült bevinniük.

Buzás Miklós: — Sejtettem, hogy kemény mérkőzés lesz. Nehezen rázódtunk össze, ezért hullámzó volt a játék, de nagyképűség nélkül mondhatom, előbb is lezárhattuk volna a találkozót. De így is nagyon büszke vagyok a srácokra

Röplabda NB I. Extraliga, férfi, a 7. helyért
Pénzügyőr SE – Dág KSE 2:3 (-27, -22, 22, 24, -13)
Budapest, Kőér utca, 200 néző, vezette: Sík Barbara, Halász Enikő.
Dág: Kun, Sow, Krupánszki, Flachner D. Csordás, Szabó B. Csere: Farkas R. (liberó), Pongó. Edző: Buzás Miklós.
A mérkőzés alakulása, 1. játszma: 4-2, 10-6, 14-9, 15-15, 21-17, 24-22, 24-25, 27-28. 2. játszma: 3-8, 9-12, 13-13, 17-16, 20-19, 20-22, 22-24. 3. játszma: 6-5, 8-8, 12-9, 18-12, 19-18, 22-20, 24-22. 4. játszma: 1-5, 3-9, 7-12, 11-13, 13-14, 17-20, 23-22, 23-24, 25-24. 5. játszma: 4-2, 4-4, 8-5, 9-10, 11-13, 13-14.